koronavirusDSÖ’ye bir mektup da Tatar’dan

Kıbrıs'ın kuzeyindeki yetkililer sırayla Dünya Sağlık Örgütü'ne mektuplar gönderiyor... Önce Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sonra Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve son olarak Başbakan Ersin Tatar da Dünya Sağlık Örgütü'ne mektup gönderdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 13, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs’ın kuzeyindeki yetkililer sırayla Dünya Sağlık Örgütü’ne mektuplar gönderiyor… Önce Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sonra Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve son olarak Başbakan Ersin Tatar da Dünya Sağlık Örgütü’ne mektup gönderdi.

Başbakan Ersin Tatar’ın, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’e  gönderdiği mektupta kktc’nin COVID -19 mücadelesindeki başarısını anlattığı belirtildi.

Pandeminin siyaset temelinde bir ayırım yapmadığını belirten Tatar, Covid-19’un milliyet, sınır, ırk veya yaş ayırımı gözetmeksizin yayıldığına vurgu yaparak, izole edilmiş ve sınırlı kaynak ve fırsatlara sahip bir devletin Başbakanı olarak, hükümetin, halkın ve ülkenin bu zorlayıcı dönemde göstermiş olduğu çaba ve gayretten gurur duyduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..