koronavirusDSÖ’den Sinovac’a onay!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'li şirket Sinovac tarafından geliştirilen ve Kıbrıs’ın kuzeyinde de kullanılan koronavirüs aşısı CoronaVac'a acil kullanım izni verdiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’li şirket Sinovac tarafından geliştirilen ve Kıbrıs’ın kuzeyinde de kullanılan koronavirüs aşısı CoronaVac’a acil kullanım izni verdiğini açıkladı. 

DSÖ yaptığı açıklamada, CoronaVac’ın 18 yaş üstü yetişkinler için kullanılmasının uygun olduğunu ve 2 ila 4 hafta sonra ikinci dozun önerildiğini söyledi.

Can kaybını önlemede yüzde 100, bulaşta yüzde 94 etkili

Son olarak Endonezya’da 25 bin 374 sağlık çalışanının ikinci dozlarını aldıktan sonra 28 gün boyunca izlendiği araştırmada CoronaVac’ın can kaybını yüzde 100 önlediği, hastaneyi yatışlara karşı da yüzde 96 oranında koruma sağladığı açıklanmıştı.

Ayrıca, izlenen grupta Covid-19 bulaşmasının yüzde 94 oranında önlendiği belirtilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık