koronavirusDSÖ: Sinovac ve Sinopharm aşılarını nisan sonunda inceleyeceğiz

Dünya Sağlık Örgütü, Kıbrıs'ın kuzeyinde de kullanılan Sinovac aşısı ve yine Çin menşeli Sinopharm aşısının nisan sonunda incelenmeye başlanacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya Sağlık Örgütü, Kıbrıs’ın kuzeyinde de kullanılan Sinovac aşısı ve yine Çin menşeli Sinopharm aşısının nisan sonunda incelenmeye başlanacağını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin menşeli Sinovac ve Sinopharm aşılarını incelemeye nisan sonunda başlayacaklarını açıkladı. Açıklamada, bu aşılar hakkında daha fazla veriye ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

DSÖ’nün basın toplantısında, kurumun ülkeler arası seyahat için aşı pasaportunun zorunlu hale getirmesine karşı olduğu yinelendi.

DSÖ, aşıların genel olarak korona virüsünün başkalarına bulaştırılmasını engelleyip engellemediğine dair henüz yeterli veri bulunmadığını da açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık