koronavirusDSÖ: Koronavirüs aşısı en az bir yıla kadar bulunacak

Koronavirüsten can kaybı devam ederken Dünya Sağlık Örgütü'nden aşı açıklaması geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 22, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Koronavirüsten can kaybı devam ederken Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması geldi.

DSÖ’nün üst düzey ismi Mike Ryan, aşının en az bir yıla kadar bulunacağını söyledi. Bu arada İran ve İspanya’da hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

İran’da vaka sayısı 21 bini geçerken, 129 kişi artarak, bin 685 kişi hayatını kaybetti. İspanya’da ise İspanya’da da 394 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 1720’ye ulaştı. Dünya genelinde ölü sayısı ise 13 bini aştı.

BBC’ye konuşan Dünya Sağlık Örgütü Acil Durumlar Programı Genel Müdürü Mike Ryan, aşının en az bir yıla kadar bulunacağını söyledi. Ryan, virüsün orta yaşlılara da ciddi zarar verdiği uyarısı yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft