koronavirusDSÖ: Dünya nüfusunun yüzde 10’u virüse yakalanmış olabilir

DSÖ, ülkeler tarafından verilen resmi rakamların yaklaşık 10 katı kadar insanın koronavirüs ile enfekte olmuş olabileceği uyarısı yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 7, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ Acil Durum Komitesi Başkanı Dr. Michael Ryan, dünya nüfusunun yüzde 10’unun koronavirüse yakalandığını tahmin ettiklerini açıkladı. Bu rakam dünya çapında açıklanan koronavirüs vaka sayısının 10 katı anlamına geliyor.

Ryan, verilerin şehir ve kırsal ile farklı gruplar arasında değişebileceğini, ancak bu durumun dünyanın büyük çoğunluğunun halen tehlike altında olduğuna işaret ettiğini belirtti. 

Dünya nüfusunun yaklaşık 7.6 milyar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, DSÖ’den yapılan açıklama, toplam 760 milyon insanın Covid-19’a yakalanmış olabileceğine işaret ediyor.

‘Pandemi yayılmaya devam ediyor’

Pandeminin yayılmaya devam ettiğini, ancak bir yandan önlemlerin ve kurtarılan hayatların da arttığını dile getiren Ryan, “Birçok ölüm engellendi ve çok sayıda hayat korundu” dedi.

Ryan, Güneydoğu Asya‘da vakaların arttığını, Avrupa ve Doğu Akdeniz‘de ölümlerin yükseldiğini, Afrika ve Batı Pasifik‘te ise durumun daha olumlu olduğunu aktardı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık