koronavirusDSÖ: Delta varyantı, baskın bir tür olmaya başladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ilk olarak Hindistan’da görülen Delta varyantının küresel olarak virüsün baskın türü olmaya başladığını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ilk olarak Hindistan’da görülen Delta varyantının küresel olarak virüsün baskın türü olmaya başladığını açıkladı.

Delta varyantı, ilk kez İngiltere’de görülen Alfa varyantına göre yüzde 65 daha bulaşıcı

DSÖ’den bilim insanları, Delta mutasyonunun daha bulaşıcı olduğunu ve bu yüzden baskın varyant haline geldiğini söylüyor.

Aşı etkinliğini belirtmek için daha fazla veri gerek

Aşıların varyanta karşı etkinliğini belirlemek içinse daha fazla veriye ihtiyaç olduğunu belirtiliyor.

ALFA varyantına göre yüzde 65 daha bulaşıcı

İngiltere‘deyse yeni vakaların yüzde 99’unu Delta varyantı oluşturuyor.

İngiltere Sağlık kurumu, Delta varyantının, ilk kez İngiltere’de görülen Alfa varyantına göre ev içinde yüzde 65 daha bulaşıcı olduğunu ve gençlerde daha sık görüldüğünü açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık