AktüelEkolojiEkonomi PolitikDSİ’ye aylık 7-8 milyon TL’lik ödeme yapıyoruz

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, Gazedda'nın Gündemi programında suyun ülkeye gelişi ve Türkiye Devlet Su İşleri'ne yapılan aylık ödeme ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 1, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, Gazedda’nın Gündemi programında suyun ülkeye gelişi ve Türkiye Devlet Su İşleri’ne yapılan aylık ödeme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Mahmut Özçınar, Damla Dabis Özel’in sunduğu Gazedda’nın Gündemi programına konuk oldu. Türkiye’den gelen suyla ilgili açıklamalarda bulunan Özçınar, denizdeki hava koşullarının boru hattının montajı sırasında sıkıntılar yarattığını ifade ederek, yarın suyun Kıbrıs’ a ulaşma ihtimalinin olmadığını ifade etti. Özçınar, suyla ilgili olarak en erken Pazartesi günü montajın tamamlanabileceğini ve Türkiye’den Kıbrıs’a suyun gelebileceğini kaydetti.

“DSİ’ye aylık 7-8 milyon TL’lik ödeme yapıyoruz”

Özçınar, belediyelerin sudan toplanan gelirlerin bir gelir kapısı olmadığını da ifade ederek, her ay belediyelerin öz kaynaklarından topladığı 7-8 milyon TL civarında bir ücreti TC Devlet Su İşleri’ne alınan suyun alım bedeli olarak verildiğini kaydetti.

Özçınar, DSİ’nin belediyelere 3 aylık avans verdiğini de ifade ederek, bu süreçte belediyelerin su ücretlerini tahsil ettiğini ve belediyelerden topladığı kaynaklarla eşitlenerek ödemenin yapıldığını da sözlerine ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık