AktüelEkonomi PolitikDöviz yeni güne rekorla başladı

Üst üste 7 işlem gününde de rekor kıran yabancı para birimleri, psikolojik sınırı aşarak haftanın ilk gününe rekorla başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Üst üste 7 işlem gününde de rekor kıran yabancı para birimleri, psikolojik sınırı aşarak haftanın ilk gününe  rekorla başladı.

Türk Lirası, dolar, Euro ve sterlin karşısında rekor değer kaybı yaşarken Dolar/TL, 9.47’nin, Euro/TL 11’in ve Sterlin/TL’de 13.01 in üzerinde işlem görürken, yabancı para birimleri günün  ilk saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı

Öte yandan TC Merkez Bankası’nın faiz indirimlerine devam etme olasılığı piyasalarda baskı unsuru olmaya devam ediyor.

Analistler, 21 Ekim Perşembe günü açıklanacak olan TCMB faiz kararında 50 baz puana kadar indirimin mevcut fiyatlar içerisinde olduğu görüşünde. Faiz indirimine gidilmemesi kurların ateşini düşürmesi yüksek bir olasılık olarak karşımıza çıkarken 50 baz puanın üzerindeki indirimlerde ise kurların rekor yolculuğunun sürmesi bekleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık