AktüelEkonomi PolitikDöviz serbest uçuşta

TC Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘en kötü geride kaldı’ derken, döviz kurları tarihi rekorlar kırmaya devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

TC Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ‘en kötü geride kaldı’ derken, döviz kurları tarihi rekorlar kırmaya devam ediyor. İstanbul serbest piyasada Dolar güne 7,49, Euro 8,81, Sterlin ise 9,69 liradan başladı.

Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 7,48 lira, Euro’nun satış fiyatı ise 8,81 lira olmuştu. Doların yıl içindeki fiyat aralığı  5,6 TL – 7,49 TL olarak gerçekleşti. Kuyumcularda gram altın 467, çeyrek altın ise 762 liradan satılıyor.

Piyasa ise güne 115 milyar 516 milyon lira eksi rezervle başladı. Bankaların serbest depo hesabı ise 30 milyar 318,2 milyon lira düzeyinde bulunuyor.

Öte yandan Oxford Üniversitesi ve ilaç şirketi AstraZeneca’nın birlikte geliştirdiği korona virüsü aşısının klinik testlerinin bir denekte ‘açıklanamayan hastalık’ oluşturması nedeniyle askıya alınması, anlaşmasız Brexit riskinin piyasalar üzerindeki baskıyı artırması, ABD-Çin gerilimi, küresel ekonomileri olumsuz yönde etkiliyor.

Tahvil faizleri arttı

Türkiye 2 yıl vadeli Hazine tahvillerinin bileşik faizi 2 baz puan artarak yüzde 13,24’e yükseldi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..