AktüelEkonomiDöviz kurlarında rekor

Dolar, Euro ve Sterlin her gün yeni rekorlar kırarken, TL'nin değer kaybı devam etmekte.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 18, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çiğse Dedeoğlu

Dolar, Euro ve Sterlin her gün yeni rekorlar kırarken, TL’nin değer kaybı devam etmekte. Başlıca para birimleri karşısında düşüşe geçen Dolar, TL karşısında güne yatay seyirle başladı. Dolar/TL 7,40’ye yükselirken, Euro/TL 8,80’ye ulaştı. Sterlin/TL ise 9,70 seviyesinde rekor kırdı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının Perşembe günü kararlarını açıklayacağı Para politikası Kurulu toplantısı öncesinde ve Akdeniz’deki gerilim devam ederken piyasaya nasıl yansıyacağı merak konusu.

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı ise merkezi yönetim bütçe dengesinin Temmuz ayında 29,7 milyar TL açık verdiğini duyurdu. 7 aylık açık toplamda 139,1 milyar liraya ulaştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık