AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusDört geçiş noktası 18 Mart’a kadar kapalı

Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, 29 Şubat’ta kapatılan dört geçiş noktasının, 18 Mart’a kadar kapalı kalmasını kararlaştırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 10, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu, 29 Şubat’ta kapatılan dört geçiş noktasının, 18 Mart’a kadar kapalı kalmasını kararlaştırdı.

Yunanca yayın yapan gazeteler, Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nun Coronavirüs gündemiyle yaptığı bugünkü toplantısında bir dizi karar aldığını ve bunlardan birinin, geçiş noktalarının kapanma süresinin bir hafta daha uzatılması olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanı Konstandinos Yoannu’nun, toplantının ardından yaptığı açıklamaya göre, Bakanlar Kurulu şu kararları aldı:

“1-Lefkoşa’daki devlet okulları ile özel okullar geçici olarak kapatılacak. (İlerleyen saatlerde okul isimlerinin açıklanması bekleniyor)

2- 31 Mart’a kadar yapılacak tüm konser, etkinlik ve resmi geçitler iptal edildi.

3- 31 Mart’a kadar oynanacak futbol maçlarına seyirci alınmayacak.

4- 75 kişiden fazla kişinin bir arada bulunacağı, ayinler de dahil tüm toplu etkinlikler yasaklandı.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık