AktüelEkonomi PolitikDolar ve Euro tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü

ABD'de seçim sonuçlarının netleşmesi beklenirken Bloomberg dolar endeksi 2,5 yılın en düşük seviyesinden döndü. Asya piyasalarındaki ilk işlemlerde güne yatay başlayan dolar/TL ise sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 6, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

ABD’de seçim sonuçlarının netleşmesi beklenirken Bloomberg dolar endeksi 2,5 yılın en düşük seviyesinden döndü. Asya piyasalarındaki ilk işlemlerde güne yatay başlayan dolar/TL ise sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

ABD seçim sonuçlarının gölgesinde dolar 2,5 yılın en düşük seviyelerinden çıkış yaparken Dolar/TL kuru 8,55’i aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

ABD seçimlerinden önce kur 8,54 seviyesinin üzerini görmüştü.

Euro/TL kurunda da tüm zamanların en yüksek seviyesi görülürken gram altında yeni rekor seviyeler kaydedildi. Açılışta 518 seviyesinde olan Türkiye’nin risk primi ise sonrasında 532 seviyesine kadar yükseldi.

Perşembe günü yüzde 1 düşüşle Mayıs 2018’den bu yana en düşük seviyeyi gören Bloomberg dolar endeksi Demokrat aday Biden’ın başkanlık için gerekli olan oy oranlarına yaklaşmasıyla yüzde 0,2 artış kaydetti.

Nomura Kur Stratejisti Yujiri Goto, Bloomberg’de yer alan analizinde dolardaki Biden’a yönelik beklentiler dolayısıyla görülen zayıflığın zirvesini görmüş olabileceğini belirtti.

Gelişen ülke para birimleri içinde Türk Lirası, Rus rublesi ve Güney Afrika randıyla birlikte dolar karşısında en çok değer kaybeden para birimlerinden oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..