AktüelKıbrıs SorunuDoğu Akdeniz’in barış denizi olarak kalması gerekiyor

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, İsrail’de Doğu Akdeniz'in tüm ülkeler için barış denizi olarak kalması gerektiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, İsrail’de Doğu Akdeniz’in tüm ülkeler için barış denizi olarak kalması gerektiğini söyledi.

İsrailli mevkidaşı Benjamin Netanyahu ile yaptığı görüşmenin ardından konuşan Mitsotakis, iki ülke arasındaki stratejik işbirliğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınının tetiklediği ekonomik krizden Yunanistan’ın kısa süre sonra çıkacağını belirtten Mitsotakis, ülkesinin İsrail tarafından üretilen bir anti-virüs ilacının klinik denemelerine katılacağını duyurdu.

Yunanistan Başbakanı, iki ülkenin yetkili bakanları tarafından imzalanan turizm alanındaki işbirliği anlaşmalarından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Turist sezonu ışığında seyahati kolaylaştırmak için Avrupa Birliği içinde ve üçüncü ülkelerle dijital aşı sertifikası önerisini de yineledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık