AktüelEkonomi PolitikDoğu Akdeniz krizine Merkel yorumu: Yunanistan’ı desteklemek zorundayız

Merkel, ekonomik bölgelerin paylaşımı konusunda iki ülkenin ancak konuşarak çözüme varabileceğini ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 28, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerginlik konusunda tüm AB ülkelerinin Yunanistan’ı desteklemek zorunda olduğunu söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile konuyu yoğun bir şekilde tartıştıklarını söyleyen Merkel, gerilimin artmaması için çaba sarf ettiğini savundu ve ekonomik bölgelerin paylaşımıyla ilgili tartışmaların konuşarak çözülebileceğini belirtti.

Mikrofonun açık olduğunu unuttular

Öte yandan, dün akşam Almanya‘nın başkenti Berlin‘de Avrupa Birliği ülkelerinin savunma bakanları bir araya geldi. Zirve öncesinde Almanya Savunma Bakanı Kramp-Karrenbauer ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell arasındaki diyalog, açık kalan mikrofonlar dolayısıyla dışarıdan işitildi.

İkili arasındaki diyalogda muhabirlerin aktardığına göre, Kram-Karrenbauer, Borrell’in görüşmelerin nasıl gittiği sorusuna cevabı “Zor geçti. Yunanistan tarafı biraz daha sorunsuzdu fakat Türkiye tarafı gerçekten çok zorluydu” şeklinde oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık