Politika‘Doğu Akdeniz Gazının Geleceği’ Tartışılacak

‘Doğu Akdeniz Gazının Geleceği’ konulu halka açık uluslararası konferanslarının dördüncüsü düzenleniyor. PRIO Kıbrıs Merkezi, Atlantic Council, Friedrich-Ebert-Stiftung (Kıbrıs), Istituto Affari Internazionali ve Strata Insight ile iş birliği içerisinde, Doğu Akdeniz’de enerji konulu halka açık uluslararası konferanslarının dördüncüsünü düzenliyor. ‘Doğu Akdeniz Gazının Geleceği’ konulu konferans, 21 Kasım Pazartesi, Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Chateau Status’ta, 09:00-17:00 saatleri (kıbrıs saati) arasında gerçekleşecek. Yapılan açıklamada, “Enerji endüstrisi ve bölge konusunda önde gelen uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı konferans, bölgenin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

‘Doğu Akdeniz Gazının Geleceği’ konulu halka açık uluslararası konferanslarının dördüncüsü düzenleniyor.

PRIO Kıbrıs Merkezi, Atlantic Council, Friedrich-Ebert-Stiftung (Kıbrıs), Istituto Affari Internazionali ve Strata Insight ile iş birliği içerisinde, Doğu Akdeniz’de enerji konulu halka açık uluslararası konferanslarının dördüncüsünü düzenliyor. ‘Doğu Akdeniz Gazının Geleceği’ konulu konferans, 21 Kasım Pazartesi, Lefkoşa Ara Bölge’de bulunan Chateau Status’ta, 09:00-17:00 saatleri (kıbrıs saati) arasında gerçekleşecek.

Yapılan açıklamada, “Enerji endüstrisi ve bölge konusunda önde gelen uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı konferans, bölgenin henüz yeşermekte olan hidrokarbon endüstrisinin gidişatını değerlendirmek ve bu amaçla enerji ve bölgeyle ilgili gelişmeleri ele almak için bir tartışma platformu sunacak.

Üç panelden oluşan konferansta, enerji alanında yerel ve küresel seviyedeki bugünkü gerçek durum ve gelecekteki eğilimler incelenecek ve bunların Doğu Akdeniz’deki gaz yataklarını geliştirme çalışmalarını bugüne kadar nasıl etkiledikleri ve bundan sonra nasıl etkileyecekleri sorgulanacak. Atlantic Council Kıdemli Üyesi ve E-C Natural Hydrocarbons Company Genel Müdürü Charles Ellinas’ın konuşmasıyla açılacak olan birinci panelde Doğu Akdeniz Gazı için ‘gerçekçi olma’ zamanının gelip gelmediği tartışılacak. Istituto Affari Internazionali Müdür Yardımcısı Nathalie Tocci’nin açılış konuşmasını yapacağı ikinci panelde enerji güvenliği konusu irdelenecek. Son panelde ise, endüstri perspektifini de içerecek şekilde, Doğu Akdeniz gazında bugün geldiğimiz aşama ve buradan nereye gidilebileceği konuşulacak.

PRIO Kıbrıs Merkezi, 2011’den bu yana düzenlemekte olduğu Doğu Akdeniz’de enerji konusuna dair konferanslar için Friedrich-Ebert-Stiftung (Kıbrıs) ile iş birliği yapmaktadır. Doğu Akdeniz enerji kaynaklarının aranması ve geliştirilmesi bağlamında mevcut durum ve gelecekteki olası gidişat hakkında uzman görüşlerini ve analizlerini Kıbrıs’ta herkesin izleyebilmesini mümkün kılan bu konferanslar serisi her yıl yapılan ve bu anlamda sürekliliği olan bir etkinlik olarak yerleşmiş durumdadır” diye belirtildi.

Daha fazla bilgi ve kayıt için: Tel: +357 22 456555 ve E-posta: [email protected]

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık