AktüelKültürDizi ekibi kamu malına zarar vermekte sakınca görmedi!

TRT tarafından Mağusa'da çekilen "Bir Zamanlar Kıbrıs" isimli dizinin ekibi, Mağusa Suriçi'nde Mağusa Suriçi Derneği tarafından yapılan levhaları yerinden söktü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TRT tarafından Mağusa’da çekilen “Bir Zamanlar Kıbrıs” isimli dizinin ekibi, Mağusa Suriçi’nde Mağusa Suriçi Derneği tarafından yapılan levhaları yerinden söktü.

Mağusa Suriçi Derneği (MASDER) girişimleri ile, Suriçi’nde solar aydınlatma sistemine sahip, tarihi eserlerin yerlerini gösteren direklerin yapımı geçen hafta tamamlanmıştı. Ancak, dizi çekimleri kapsamında direklerin bazıları yerlerinden söküldü. Yapılanlar, büyük tepkiye neden oldu.

Konuyla ilgili GazeddaKıbrıs’ın görüşüne başvurduğu Mağusa sakinleri, direklerin yerlerinden söküldüğünü ve öylece bırakılıp gidildiğini ifade ederek, “dizi ekibi, kamu malına zarar vermekte ve misafir bulundukları çevreye saygısızca davranmakta hiçbir sakınca görmüyor” ifadelerine yer verildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık