AktüelGazedda'nın GündemiDiyanet radyomuz eksikti, o da oldu!

Türkiye’nin tüm illerinde uzun süredir yayın yapan Diyanet Radyo, Kıbrıs’ın kuzeyinde de yayın hayatına başladığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye’nin tüm illerinde uzun süredir yayın yapan Diyanet Radyo, Kıbrıs’ın kuzeyinde de yayın hayatına başladığını duyurdu.

Türkiye’de 80 ilde yayın yapan Diyanet Radyo, Kıbrıs’ın kuzey yarısında da yayın hayatına girdi. Dün akşam yapılan duyuru ile 92.6 ve 97.5 frekanslarından yayın yapmaya başladığını duyuran radyo, duyurusunu Hala Sultan Cami’nin görseliyle duyurdu.

Radyonun resmi web sitesinde ilkeleri şu şekilde verildi:

Yayınlarda dinin sahih bilgisini esas almak, İslam’ın temel kaynaklarına uygunluğu ve tarihsel tecrübeyi dikkate almak.

Hikmetli bir gönül dili ile İslam’ın hak ve hakikate dayanan tevhid inancını, ihlas ve samimiyette birleşen ibadetini, bilgi ve hikmete dayanan ahlakını, şefkat ve merhametle yoğrulan adaletini geniş halk kitlelerine ulaştırmak.

Mezhep, meşrep, siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, bütün toplum kesimlerini kuşatıcı ve kucaklayıcı yayın yapmak.

Yayınlarda genel ahlakı ve toplumsal duyarlılıkları dikkate almak.

Türkçe’nin doğru kullanımına önem vermek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık