AktüelMüzakerelerDİSİ Başkanı Neofitu, Çin Büyükelçisi Hingyuan ile Kıbrıs Sorununu Görüştü

DİSİ Başkanı Averof Neofitu, salı günü Lefkoşa’da bulunan DİSİ Genel Merkezi’nde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Büyükelçisi Huan Hingyuan ile görüştü. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan DİSİ Merkez Komitesi üyesi Mihalis Sofokleous, Büyükelçi’nin ülkesinin Kıbrıs sorunundaki ilkeler temelindeki politikası ile Kıbrıs’ta yabancı orduların bulunmaması ve yabancı müdahalelerin yapılmaması üzerindeki istikrar politikasını teyit ettiğini söyledi. Neofitou-Xingyuan görüşmesinin Kıbrıs sorunu için  çok önemli bir dönemde gerçekleştiğini ifade eden Sofokleous, Çin Halk Cumhuriyeti’nin BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olarak önemli bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 15, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

DİSİ Başkanı Averof Neofitu, salı günü Lefkoşa’da bulunan DİSİ Genel Merkezi’nde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Büyükelçisi Huan Hingyuan ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan DİSİ Merkez Komitesi üyesi Mihalis Sofokleous, Büyükelçi’nin ülkesinin Kıbrıs sorunundaki ilkeler temelindeki politikası ile Kıbrıs’ta yabancı orduların bulunmaması ve yabancı müdahalelerin yapılmaması üzerindeki istikrar politikasını teyit ettiğini söyledi.

Neofitou-Xingyuan görüşmesinin Kıbrıs sorunu için  çok önemli bir dönemde gerçekleştiğini ifade eden Sofokleous, Çin Halk Cumhuriyeti’nin BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olarak önemli bir rol oynayabileceğini vurguladı.

ΔΗΣΥ on Twitter

Συνάντηση Προέδρου ΔΗΣΥ @AverofCY με Πρέσβη της Κίνας https://t.co/7vIUaaGhCF #Cyprus #China

Sofokleous, DİSİ Başkanı Neofitou’nun, Büyükelçi Hingyuan’a, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Kıbrıs halkının verdiği mücadelesini daima desteklediği için teşekkür ederek yabancı orduların adadaki varlığının ve yabancı garantilerin sona erdirilmesi, Kıbrıs’ın çağdaş bir Avrupa ülkesi ve Çin ile siyasi ve ekonomik işbirliğinin sağlanması amacıyla bir temas köprüsü olması gerektiğini vurguladığını belirtti.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık