AktüelGazedda'nın Gündemi“Dış güçler ile içimizdeki uzantıları yalan ve iftiraya dayalı bir operasyon sürdürüyor”

2020 yılının Ekim ayında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi için gündeme gelen müdahale iddiaları ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan yeni bir açıklama yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

2020 yılının Ekim ayında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimi için gündeme gelen müdahale iddiaları ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan yeni bir açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Yalana ve iftiraya dayalı yeni bir operasyon” olduğu iddia edilirken, söz konusu haberlerin DW Türkçe’de de yayınlanmasının ‘dikkat çekici’ olduğu ifade edildi. Raporun içeriği ile ilgili karşı herhangi bir argüman sunulmayan açıklamada, raporu yayınlayan ekibe hakaretler edilerek, ‘dış güçler’ ve FETÖ bağlantılarıyla ilgili iddialarda da bulunuldu.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimini egemen eşit iki devlete dayalı çözüm önerisini gündeme getiren Ersin Tatar’ın kazanmasını hazmedemeyen dış güçler ile içimizdeki uzantıları yalana ve iftiraya dayalı operasyonlar sürdürürken, bu operasyonlara bir yenisi daha eklendi.

Seçimlerde Mustafa Akıncı’ya destek veren ve kim oldukları bilinen küçük bir marjinal grup tarafından hazırlanan sözde raporda, ‘Türkiye’nin ve MİT’in seçimlere müdahale ettiği’ yalanı ileri sürülürken, bu sözde raporda hayali ve uydurma iddialar yer almaktadır. Bunun yanı sıra bu sözde raporun eş zamanlı olarak FETÖ sempatizanlarının yönetiminde bulunan ve Avrupa’da faaliyet gösteren haber sitelerinde de yer alması oldukça dikkat çekicidir.  Merkezi Atina’da bulunan AHVAL TV ile Almanya’da bazı çevrelerle ilişki içinde olan DW Türkçe haber sitesi tarafından da bunların servis edilmesi dikkat çekici bir diğer konudur.  

Siyasete atıldığı ilk günden bu yana sürekli halde halkın içerisinde olan, halkla bütünleşen ve halkın sevgisi ile güvenini kazanan Ersin Tatar’ın seçilmesini hazmedemeyen dış güçler ile içimizdeki uzantıları, halkın iradesine büyük bir saygısızlık gösterirken, siyasi ahlaksızlık batağında çırpınmaktadırlar.  

Belirlenen strateji doğrultusunda ‘seçimlere müdahale edildi, baskı yapıldı, Cumhurbaşkanı Tatar seçilmedi, atandı’ yalanları ile Türkiye ve Tatar uluslararası alanda ve müzakere masalarında zor durumda bırakılmak istenirken, bu yalanlar ve iftiralarla dış güçler ile Rum-Yunan ikilisinin değirmenine su taşınmaktadır.

Spekülatif ve karalayıcı söylemlerle ülkenin kurumlarını itibarsızlaştırmak yerine ülkemizin hak ettiği şekilde, sorunlarını aşarak, kalkınarak, çatışma kültürüyle değil, hoşgörü ve iş birliğiyle ilerlemesi Cumhurbaşkanımızın en birincil önceliğidir.

Bu çirkin operasyonları yürütenlerin kimler olduğunun farkında ve bilincinde olan halkımız, bunları seçimde sandığa gömdüğü gibi, tarihin çöplüğüne de atacaktır.”  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık