AktüelÖzel HaberPolitikaDin İşleri: “Keşke bu safhaya gelinmeseydi, gereken ne ise yapılacaktır. “

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 3, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Akademisyen Senih Çavuşoğlu’nun babası Cahit Çavuşoğlu’nun vefatının ardından, Aslanköy’ün imamının sela okumaması yankısını sürdürüyor.

Gazeddakıbrıs’ın elde ettiği bilgilere göre Din İşleri Dairesi konu hakkında soruşturma başlattı.

Din İşleri Dairesi’nden elde ettiğimiz bilgilere göre konuyla ilgili bir soruşturma memurunun atandığı ve sela okumayı reddeden imamın savunması alındığı bilgisine ulaşıldı.

“Gereken ne ise yapılacak”

Prosedürün hala devam ettiği öğrenilirken, gazeddakıbrıs’a konuşan kaynak, sürecin tamamlanması için 10-15 günlük bir zamana ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, “Din İşleri Dairesi olarak gereken ne ise yapılacaktır. Keşke bu safhaya gelinmeseydi” dedi.

Senih Cavuşoğlu yaşananları bu şekilde duyurmuştu:

Aslanköy’ün yobaz imamı 2 hafta önce vefat eden babamın “müslüman olmaması” gerekçesiyle selasını okumadığı malumunuzdur.
Bu durum bizler için dini bir problem, aman da keşke okusaydı, veya babamı müslüman saymadılar meselesinden öte inanç veya inançsızlık özgürlüğünü yobaz imamın bir aşağılama ve hakaret etme enstrümanı olarak kullanmasıdır. Evet, 15 gündür Dinişleri Başkanlığı tarafından soruşturma açıldığı söylenen yobaz imam hakkında ne tür bir işlem yapıldığı hakkında tarafımıza herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. Babamın hayatında büyük ve önemli bir yer taşıyan sendikası KTÖS bu konuda daha önce bir bildiri yayınlamıştı ama bugün bir kez daha sordu. Başta annem olmak üzere, ailem ve dostlarımız bir yanıt bekliyor..

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©