AktüelDünyaDili sürçen AKP Sözcüsü Çelik: Türkiye, yegane terör örgütüdür

Partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı konuşmada dili sürçen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye, DEAŞ ve PKK ile mücadele eden yegane terör örgütüdür" dedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 5, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı konuşmada dili sürçen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye, DEAŞ ve PKK ile mücadele eden yegane terör örgütüdür” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. “Türkiye, 2020’de terör örgütlerine göz açtırmadı” ifadelerini kullanan Çelik’in dili sürçtü. Çelik, “Türkiye, DEAŞ ve PKK ile mücadele eden yegâne terör örgütüdür” dedi. 

Çelik’in ifadeleri şöyle oldu:

“Türkiye terörle mücadelede 2020’de terör örgütlerine göz açtırmadı. DEAŞ karşısında Türkiye başarıyı tek başına ve sahada gerçekleştirmiştir. Birileri PKK’ya destek için bahane ararken Türkiye terörle mücadele eden yegane terör örgütüdür. Türkiye, 2020 yılında güçlü bir terörle mücadelenin nasıl verileceğini göstermiştir. Müttefiklerimizden bazıları terör örgütlerine kamyonlarla dolu silahları vermeye devam etmiştir.”

Çelik’in ifadeleri kameralara yansıdı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık