AktüelMedya Odası“Diktatöre yaslanan düşer Ersin Tatar. Sen de düşeceksin”

Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Ersin Tatar‘ın Kıbrıslı Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında utanç ve öfke ile hatırlanacağını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Korkmazhan, toplumsal iradeyi yok sayıp kayyum olarak atanmayı benimsediğin söylediği Tatar’ın, AKP’nin maskotu olarak il il gezdirilmeyi de marifet saydığını belirtti.

Korkmazhan Tatar’ın, bu durumu eleştirenlere de bilindik hamaset edebiyatı ile ‘hainler’ ve ‘Rumcular’ olarak saldırmayı ise siyaset sandığını vurguladı.

Korkmazhan, “Acınası hali ile neredeyse gurur duyan Tatar, Kıbrıslı Türk siyasi tarihinin karanlık sayfalarında utanç ve öfke ile hatırlanacaktır. “Diktatöre yaslanan düşer” Ersin Tatar. Sen de düşeceksin” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık