EkolojiDikkat: Yangın tehlikesi var!

Orman Dairesi, Kıbrıs’ta sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığının 41 derece santigrata tırmanması ve tozdan dolayı orman yangınları tehlikesinin artması nedeniyle kırmızı alarm açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, Orman Dairesi’nin halkı yangına neden olabilecek tüm faaliyetlerden kaçınmaya ve herkesi işbirliğinde bulunmaya çağırdığı belirtildi. Orman Dairesi, mevcut hava koşulları sebebiyle oluşabilecek yangın tehdidine karşı halka uyarıda bulunarak vatandaşların görecekleri en ufak bir dumanı veya yangını hiç zaman geçirmeden yangın ihbar hattı “1407” veya “112” İtfaiye’ye ve polise...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Orman Dairesi, Kıbrıs’ta sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığının 41 derece santigrata tırmanması ve tozdan dolayı orman yangınları tehlikesinin artması nedeniyle kırmızı alarm açıkladı.

Yapılan resmi açıklamada, Orman Dairesi’nin halkı yangına neden olabilecek tüm faaliyetlerden kaçınmaya ve herkesi işbirliğinde bulunmaya çağırdığı belirtildi.

Orman Dairesi, mevcut hava koşulları sebebiyle oluşabilecek yangın tehdidine karşı halka uyarıda bulunarak vatandaşların görecekleri en ufak bir dumanı veya yangını hiç zaman geçirmeden yangın ihbar hattı “1407” veya “112” İtfaiye’ye ve polise haber vermelerini talep etti.

Bu arada, Meteoroloji Dairesi çarşamba günü sarı alarm açıklayarak perşembe günü sıcak hava dalgasının etkili olacağı uyarısında bulundu.

, Meteoroloji Daire’si, iç bölgelerde en yüksek hava sıcaklığının 40 derece santigrat civarında olmasının tahmin edildiğini duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft