EkolojiDikkat: Yangın tehlikesi var!

Orman Dairesi, Kıbrıs’ta sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığının 41 derece santigrata tırmanması ve tozdan dolayı orman yangınları tehlikesinin artması nedeniyle kırmızı alarm açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, Orman Dairesi’nin halkı yangına neden olabilecek tüm faaliyetlerden kaçınmaya ve herkesi işbirliğinde bulunmaya çağırdığı belirtildi. Orman Dairesi, mevcut hava koşulları sebebiyle oluşabilecek yangın tehdidine karşı halka uyarıda bulunarak vatandaşların görecekleri en ufak bir dumanı veya yangını hiç zaman geçirmeden yangın ihbar hattı “1407” veya “112” İtfaiye’ye ve polise...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Orman Dairesi, Kıbrıs’ta sıcak hava dalgası nedeniyle hava sıcaklığının 41 derece santigrata tırmanması ve tozdan dolayı orman yangınları tehlikesinin artması nedeniyle kırmızı alarm açıkladı.

Yapılan resmi açıklamada, Orman Dairesi’nin halkı yangına neden olabilecek tüm faaliyetlerden kaçınmaya ve herkesi işbirliğinde bulunmaya çağırdığı belirtildi.

Orman Dairesi, mevcut hava koşulları sebebiyle oluşabilecek yangın tehdidine karşı halka uyarıda bulunarak vatandaşların görecekleri en ufak bir dumanı veya yangını hiç zaman geçirmeden yangın ihbar hattı “1407” veya “112” İtfaiye’ye ve polise haber vermelerini talep etti.

Bu arada, Meteoroloji Dairesi çarşamba günü sarı alarm açıklayarak perşembe günü sıcak hava dalgasının etkili olacağı uyarısında bulundu.

, Meteoroloji Daire’si, iç bölgelerde en yüksek hava sıcaklığının 40 derece santigrat civarında olmasının tahmin edildiğini duyurdu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©