AktüelGazedda'nın GündemiDikenli telleri kestiler

Eylem “Buraya Kadar” grubu tarafından düzenlendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde hükümetin mültecilerin Kıbrıs’ın kuzeyinden güneyine geçişini engellemek bahanesiyle ara bölgeye çekmeye başladığı 11 kilometrelik dikenli teli protesto etmek isteyen bir grup Kıbrıslırum dün, ara bölgeye giderek Astromerit civarındaki dikenli telleri kesti.

Eylem “Buraya Kadar” grubu tarafından düzenlendi. Os Dame (Buraya Kadar) grubu tarafından düzenlenen eylemde balta ve tel kesme makaslarıyla bölgeye giden maskeli şahıslar, kestikleri telleri  İçişleri Bakanlığı’nın etrafına döşedi. Eylem, grubun sosyal medya hesabından da bir video ile paylaşıldı.

Kesilen teller İçişleri Bakanlığı’na döşendi

Söz konusu eylemcilerin telleri kesip İçişleri Bakanlığı’nın etrafına döşerken çekilmiş görüntüleri, Kıbrıs’taki yolsuzluk ve devlet otoritesi aleyhinde oluşturulan “Os Dame”(Buraya Kadar) adlı platformun sosyal medya hesabında da yayımlandı.

Bakanlıkta yaşanan bu olayla ilgili polise şikayette bulunulduğu ve polisin açıklama yapacağı da belirtiliyor.

Bu arada benzer bir eylemin 27 Mart’ta da yapılacağı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık