Ekonomi PolitikkoronavirusDiğer işçilere uygulanan prosedürün aynısını talep ediyorlar

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan işçiler Meclis önünde eylem yapıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan işçiler Meclis önünde eylem yapıyor.

Covid-19 tedbirleri çerçevesinde bugüne kadar alınan kararlardan mağdur oldukları gerekçesiyle eylem yapan işçiler, sabah saatlerinde Kuğulu Park’ta toplanarak Meclis önüne yürüdü.

Eylemde, zaman zaman polisle eylemciler arasında tansiyonun yükseldiği görüldü.

Saat 11.30 civarında, Başbakan Ersan Saner, işçi temsilcilerini kabul ederek görüştü. Görüşmenin ardından işçi temsilcileri, Başbakanın kendilerinden “işyeri açık” belgesi istediğini ve işyeri açık olanların durumunu değerlendirmeyi önerdiğini bildirdi.

Ancak Başbakan Saner’in bu önerisi reddedildi.

İşçiler, Pile köyünde ve Üsler bölgesinde yaşayan işçilere uygulanan prosedürün kendilerine de uygulanmasını talep ediyor.

Uygulamaya göre, Pile’de ikamet eden veya Pile’de çalışan kişiler ile BM, AB, İngiliz Üsleri, Ara Bölge, Kayıp Şahıslar ve Barış Gücü çalışanları son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri kaydı ile karantinasız olarak ülkeye giriş yapabiliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık