AktüelPolitikaDevletin inşaatı çöktü: 5 işçi yaralı

Girne'de Karakum bölgesinde, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'na ait bir okul inşaatının birinci katında beton dökümü yapıldığı sırada inşaat çöktü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Girne’de Karakum bölgesinde, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na ait bir okul inşaatının birinci katında beton dökümü yapıldığı sırada inşaat çöktü.

Girne’de Karakum bölgesinde inşaatı devam eden bir binanın birinci katında beton dökümü yapıldığı bir sırada inşaat  çöktü, 5 işçi yaralandı.

Polisten verilen bilgiye göre, saat 13.00 sıralarında meydana gelen çökme sonucu yaralanan 5 işçinin tedavisi Girne Dr. Akçiçek Hastanesinde sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Eski sendikacı Mehmet Seyis: “Yasa dışı en küçük bir şey varsa, Eğitim Bakanı Derhal İSTİFA ETMELİ”

DEV-İŞ eski başkanlarından Mehmet Seyis sosyal medyadan yaptığı paylaşımdan “Eğer yasa dışı en küçük bir şey varsa, Eğitim Bakanı Derhal İSTİFA ETMELİ” dedi.

İşte Seyis’in paylaşımı:

Girne’de Eğitim Bakanlığına ait okul inşaatı çöktü. 5 işçi yaralı.
1 – Öncelikle yaralı olan işçilerin durumlarının iyi olmasını diler, işçi arkadaşlara geçmiş olsun deriz.
2 – İnşaatı yapan firma kime ait ve çalışan işçiler yurttaş veya çalışma izinli mi idiler?
3 – Bu inşaatın projesi kolonları ve diğer yapılan işleri denetleniyor mu idi?
4 – Peki ya bu inşaat şimdi değil de bitip içinde 300-500 çocuk var iken çökse ne olacaktı?
5 – Resimden de anlaşılacağı gibi malzemeden çalınmışlıktan olsa gerek sanki de çöken bir lego idi. Bunda sorumluluğu olan herkes hemen tutuklanıp yargıya havale edilmeli.
6 – Eğer yasa dışı en küçük birşey varsa, Eğitim Bakanı Derhal İSTİFA ETMELİ.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık