koronavirusDevlet katkısı alacak iş alanları genişletildi

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, gerçekleştirilen bakanlar kurulu sonrası devlet katkısı alabilecek işletmeleri açıkladı.  Dışişleri Bakanı Özersay, Bakanlar Kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Özersay açıklamasında, başvuruların online yapılacağını ifade ederek, toplamda 9 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi. Buna göre, Kendi nam ve hesabına yatırım yapan avukat ve muhasebeciler, yanında bir kişi çalıştıran mimar, mühendis ve muhasebeciler gerek kendileri gerek yanlarında çalıştırdıkları kişiler bu yardımdan faydalanabilecek. Bir kişiden daha fazla işçi çalıştıran mimar, mühendis, avukat...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, gerçekleştirilen bakanlar kurulu sonrası devlet katkısı alabilecek işletmeleri açıkladı. 

Dışişleri Bakanı Özersay, Bakanlar Kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Özersay açıklamasında, başvuruların online yapılacağını ifade ederek, toplamda 9 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi.

Buna göre,

Kendi nam ve hesabına yatırım yapan avukat ve muhasebeciler, yanında bir kişi çalıştıran mimar, mühendis ve muhasebeciler gerek kendileri gerek yanlarında çalıştırdıkları kişiler bu yardımdan faydalanabilecek.

Bir kişiden daha fazla işçi çalıştıran mimar, mühendis, avukat ve muhasebeciler bu yardımdan faydalanamayacak. Ancak  bu iş yerlerinde çalışan kişiler katkı alabilecek.

Esnaf ve küçük işletmeler de yararlanabilecek. İş yerinde dört kişiye kadar çalıştırılan kişiler, hem işveren hem de yanlarında çalışanlar yararlanabilecek.

Dershanelerde, kreşlerde ve etüt merkezlerinde çalışanlar da faydalanabilecek. Basın emekçileri ve taksiciler de bu katkıdan yararlanacak. Casinoların imtiyaz ödemelerini yapmaları şartıyla 800 TL’lik katkıdan yararlanabilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık