AktüelGazedda'nın GündemiDevlet Hastanesi’nde felaket! Ölü sayısı 2’ye yükseldi

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yangın çıktı. Çıkan yangında iki kişi hayatını kaybetti!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Kalp-Damar Cerrahisi ve Anjiyo bölümünde bu sabah saatlerinde yangın çıktı. Bu sabah 06.00 civarında muhtemelen oksijen tüpünün patlaması sonucu çıkan yangın sonrasında iki kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi. Hastanede bulunan bazı kişilerin yangından etkilendiği de bildirildi.

Polis Basın Subaylığı ölümle ilgili yaptığı açıklamada, bu sabah çıkan yangın sırasında hastane yoğun bakım servisinde yatılı tedavi gören 74 yaşındaki Asım Uyguroğlu’nun, tahliye edildiği Yakın Doğu Hastanesi’nde hayatını kaybettiği bildirildi.

Polis Basın Subaylığı, 10.49’ta yaptığı ikinci açıklamada ise hastaneden Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edilen 62 yaşındaki Erdoğan Kalaycılar’ın da yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Yangın kontrol altına alındı

İtfaiye, Sivil Savunma ve askeri ekiplerin yangını kontrol altına alıp söndürme çalışmaları sürerken bazı hastalar ambulanslarla Yakın Doğu ve Kolan hastanelerine sevk edildi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yangının hastanenin ikinci katında çıktığını belirterek, herhangi bir can kaybı olmadığını da ifade etti. Pilli,  tüm katların boşaltıldığını, tahliye çalışmalarının tamamlandığını, soğutma çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi. 

Edinilen ilk bilgilere göre, 300 civarında hastanın tahliye edildiği öğrenilirken, hangi hastanın nereye sevk edildiği ile ilgili bilgi karmaşası ise devam ediyor.

Kriz masası henüz oluşturulmadı

Saat 09.30 civarı Kanal Sim’de Sami Özuslu’nun sunduğu özel yayına katılan İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, yangından duyduğu üzüntüyü dile getirirken, acil kriz masasının birazdan kurulacağını ve ihtiyaç listesinin o andan itibaren belirleneceğini bildirdi.

Hastane kendini imha etti

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr Zafer Özlem Erdoğmuş, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son kullanma tarihi dolan hastanenin kendini imha ettiğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık