koronavirusDevlet Hastanesi, Covid -19 dışındaki tedavilere de açıldı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Covid-19 hastaları dışında da tedavilere açıldığını belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Covid-19 hastaları dışında da tedavilere açıldığını belirtti.

Ali Pilli, hastanenin, 42 yatak kapasiteli yoğun bakımın servisiyle hem Covid-19, hem de diğer hastalar için hazır olduğunu söyledi.

Pilli, BRT’ye yaptığı açıklamada ülkemizdeki koronavirüsü salgınıyla ilgili gelişmeleri anlatıp son rakamları aktardı.

Pilli, bugün 396 test yapıldığını ve pozitif bir vakaya rastlanmadığını kaydetti. Bugüne kadar toplam 6 bin 562 test yapıldığını, bir kişinin iyileşerek taburcu edildiğini kaydeden Pilli, 19 kişinin tedavisine devam edildiğini dile getirdi.

Pilli, dün 109 olarak açıklanan vaka sayısının bugün 108’e düştüğünü, bunun da nedeninin Mağusa Devlet Hastanesi’nde dün pozitif çıkan bir testin bugün Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan iki PCR testinde negatif çıkması olduğunu belirtti.

Bakan Pilli, bugün Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Covit -19 hastaları dışında da tedavilere açıldığını, bunun tüm paydaşlarla görüşülerek tüm tedbirlerin alınarak yapıldığını kaydetti.

Pilli, 42 yatak kapasiteli yoğun bakımın yapılabileceği şekilde Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin hem Covid-19 hem de diğer hastalar için hazır olduğunu söyledi.

Pilli, Çarşamba günü kendisinin başkanlığında Genişletilmiş Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun toplanacağını açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık