AktüelEkonomi Politik‘Devlet’ haracını İnternet üzerinden almaya başlıyor!

Yol yapmak için hiçbir çaba sarf etmeyen Ulaştırma Bakanlığı, araç seyrüsefer HARAÇLARI için 6 Ocak itibariyle internet üzerinden ödeme almaya başlıyor!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 4, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yol yapmak için hiçbir çaba sarf etmeyen Ulaştırma Bakanlığı, araç seyrüsefer HARAÇLARI için 6 Ocak itibariyle İnternet üzerinden ödeme almaya başlıyor!

Bozuk yollar yüzünden birçok insanın trafiğe bağlı çarpışmalarda ölümüne sebebiyet veren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, 6 Ocak Pazartesi itibarıyla; vatandaşın artık haraç olarak tanımladığı, “Araç Kayıt Harç Ödemeleri”ni İnternet üzerinden yapma olanağı da tanıyacak.

Belirtilen tarihten itibaren dileyen araç sahipleri, haftanın 7 günü, 24 saat boyunca hizmet verecek olan siteye www.bub.gov.ct.tr adresinde “Araç Kayıt Harç Ödemeleri” bağlantısını tıklayarak seyrüsefer harcı ödeme işlemlerini yapabilecek.

Yeni seyrüsefer haraç ödeme sistemi nasıl işleyecek?

Seyrüsefer haracını ödemek isteyen araç sahipleri siteye www.bub.gov.ct.tr adresinde “ÇEVİRİM İÇİ ARAÇ KAYIT HARÇ ÖDEMELERİ” bağlantısını tıklayarak seyrüsefer haracı ödeme işlemlerinin yapıldığı sayfaya yönlendirilecek.

Sayfanın sol alt köşesinde bulunan “Araç İşlemleri” yazılı ikon tıklandıktan sonra aşağıdaki sayfa açılacak.

Açılan sayfada istenen “Plaka no”, “Kimlik No/Şirket NO/Pasaport NO” bilgileri ile birlikte alttaki doğrulama kodu girildikten sonra aşağıdaki ödeme sayfası açılacak.

Ödeme sayfasında üst menüde seçenekler tıklanıp, haraç ödemesi için sayfanın sol üst kısmında bulunan, yeşil zeminli “Ödeme Yap” butonu tıklanmalı.

Araç sahibinin kredi kartı bilgilerini girip onaylaması sonrasında ödeme işlemleri gerçekleşmiş olacak. Ödeme yapıldığını gösteren belge sisteme kaydedilirken, talep etmeleri ve e-posta adres bilgilerini girmeleri halinde araç sahiplerine elektronik olarak yollanacak.

Araç sahipleri, haraç ödemesi yapılan belgelerin çıktısını, seyir esnasında araçlarında bulundurmaları yasa gereği zorunludur.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık