AktüelGazedda'nın GündemiDevlet gözetiminde intihar

Suriye uyruklu bir kişi, devlet gözetiminde olan Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde intihar ederek hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Suriye uyruklu bir kişi, devletin gözetiminde olan Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde intihar ederek hayatını kaybetti.

Lefkoşa’da Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi‘nde tedavi gören 31 yaşındaki A.H, kaldığı odada intihar etti. 

Konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Avukat Aslı Murat, olayın basitçe ele alınmaması gerektiğini ifade ederek, akıl hastanesinde yaşanan intiharla ilgili ‘irade’ ve ‘rıza’nın ciddiyetle irdelenmesi gerektiğini belirtti. 

Murat yaptığı açıklamada, cezaevi, polis ve herhangi bir kapatılma mekanında yaşananlardan sorumlu olanın devlet olduğunu hatırlatarak, hastanelerde yaşananlardan da devletin sorumlu olduğunu söyledi. Murat, hastaların devletin gözetim ve denetimi altında olduğunu ifade ederek, olayın basitçe ele alınmaması gerektiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık