AktüelPolitikaDev-İş’in yeni Başkanı Koral Aşam oldu

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu Olağan Genel Kurulu bugün yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu Olağan Genel Kurulu bugün sabah saatlerinde Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası salonunda yapıldı.

Sendika üyelerinin yanısıra, yoldaş sendikaların da katıldığı Genel Kurul’da, Koral Aşam başkanlığa seçildi.

İsimler şöyle:

DEV-İŞ Başkanı: Koral Aşam

Yönetim

Omer Naşit

Semih Kolozali

Ohun Oneri

Burcin Kişmir

Serhat Kutlu

Beyzade Karayalçın

Burak Özdenefe

Mustafa Saylan

Denetim Kurulu

Serhan Erkin

Hakan Taşlıovalı

Hayrullah Çolak

Onur Kurulu

Şefika Asım

Civan Mert

Sevgül Uludağ

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©