AktüelPolitikaDEV-İŞ Petrollerde grevde

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) yazılı bir açıklama yaparak Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd’de greve gideceklerini duyurdu. DEV-İŞ’ten yapılan açıklamada, söz konusu şirkette çalışanların DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş Sendikası’na bağlı olduğu belirtilerek mevcut iş yerinde işverenin Toplu İş Sözleşmesi’ne aykırı olarak taşeron marifeti ile işçi çalıştırması ve sendikanın uyarılarına rağmen tutumun sürdürülmesi nedeniyle uyarı grevi yapılacağı duyuruldu. Sendikanın grevden başka bir çaresi kalmadığı vurgulanan açıklamada bugün saat 11.00-12.00 saatleri arasında Kıbrıs Türk Petrolleri Tesislerinde ve Ercan Havalimanı’nda...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Devrimci İşçi Sendikaları Federasyonu (DEV-İŞ) yazılı bir açıklama yaparak Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd’de greve gideceklerini duyurdu.

DEV-İŞ’ten yapılan açıklamada, söz konusu şirkette çalışanların DEV-İŞ’e bağlı Petrol-İş Sendikası’na bağlı olduğu belirtilerek mevcut iş yerinde işverenin Toplu İş Sözleşmesi’ne aykırı olarak taşeron marifeti ile işçi çalıştırması ve sendikanın uyarılarına rağmen tutumun sürdürülmesi nedeniyle uyarı grevi yapılacağı duyuruldu.

Sendikanın grevden başka bir çaresi kalmadığı vurgulanan açıklamada bugün saat 11.00-12.00 saatleri arasında Kıbrıs Türk Petrolleri Tesislerinde ve Ercan Havalimanı’nda uyarı grevinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Sendikadan yapılan açıklama şu şekilde:

“Bilindiği üzere Kıbrıs Türk Petrolleri Ltd.’de örgütlü sendika DEV-İŞ Federasyonuna bağlı Petrol-İş Sendikasıdır. Belli bir süredir işveren ile aramızda imzaladığımız ve halen yürürlükte olan TİS’e aykırı olarak taşeron marifeti ile işçi çalıştırma çabasındadır. Tüm uyarılarımıza rağmen işveren bu tutumunda ısrar etmekle kalmayıp dün itibarı ile bu tutumunu fiili olarak hayata geçirmiştir.

Sendikanın yapmış olduğu yazılı ve sözlü tüm uyarılara rağmen işveren tutumunda ısrar ederek sendikaya grevden başka bir çare bırakmamıştır.

Bugün itibarı ile uyarının son safhası olan uyarı grevi saat 11.00 – 12.00 saatleri arasında Kıbrıs Türk Petrolleri Tesislerinde ve Ercan Hava Limanı’nda gerçekleştirecektir.

İşverenin tutumunun değişmemesi halinde ise süresiz grev gündeme gelecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık