Ekonomi PolitikkoronavirusDestek ödemeleri işverenlerin hesabına niye yatırıldı?

Hükümet, Aralık ayı için ödenmesi gereken 1500 TL’lik destek ödemelerini işverenlerin hesabına yatırdığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümet, Aralık ayı için ödenmesi gereken 1500 TL’lik destek ödemelerini işverenlerin hesabına yatırdığını duyurdu.

Çalışma Bakanlığı Aralık ayı 1500 TL destek ödemelerinin ı̇şverenlerin hesaplarına yatırıldığını duyurdu.

Turizm sektörü ile ilgili iş yerleri (oteller, kumarhaneler, seyahat acenteleri) ile Ercan Havaalanı’nda faaliyet gösteren iş yerlerinin (inşaat faaliyetleri hariç) işverenlerine istihdamın devamlılığının sağlanmasına imkan vermek için, çalışanların ücretlerini ödeyebilmelerine destek sağlamak amacıyla, Temmuz 2020 – Aralık 2020 tarihleri arasında (her iki tarih de dahil) ödenen 1500 TL İstihdam Destek Ödemesi’nin son bölümü olan Aralık 2020 ödemesi, bugün saat 11.00 itibariyle ilgili işverenlerin hesabına yatırıldı.

Bu amaçla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İhtiyat Sandığı Dairesi bünyesindeki İstihdam Destek Merkezi tarafından, teşvik kapsamındaki 191 işverene, 10 bin 659 çalışan için toplam 15 milyon 988 bin 500 TL tutarında ödeme yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, hayata geçirilen istihdam teşvik politikaları çerçevesindeki ücret desteği uygulaması ile bu kapsamda destek alan işverenlerin çalışanlarına hak ettikleri ücretlerini ödeyebileceğine inanç belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada benzer çalışmaların süreceği belirtilirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilerleyen günlerde detaylı bir şekilde açıklama yapılacağı aktarıldı.

Yatırımların işverene niye yapıldığıyla ilgili herhangi bir bilgilendirme ise yapılmadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık