AktüelMedya OdasıDerya: Rotamızı Avrupa’ya çevirmek zorundayız

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Kıbrıs’ın kuzeyinin bir Avrupa Birliği (AB) toprağı olduğunu hatırlatarak, bir an önce Euro’ya geçmek için üniversiteler ile çalışma başlatması ve federal çözüm için müzakere masası kurulması gerektiğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, Kıbrıs’ın kuzeyinin bir Avrupa Birliği (AB) toprağı olduğunu hatırlatarak, bir an önce Euro’ya geçmek için üniversiteler ile çalışma başlatması ve federal çözüm için müzakere masası kurulması gerektiğini söyledi.

Derya: Kıbrıs’ın kuzeyi AB toprağıdır

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Derya, Kıbrıs’ın kuzeyinin AB müktesebatı askıya alınmış bir Avrupa Birliği toprağı olduğunu hatırlatarak, bir an önce Euro’ya geçmek için üniversiteler ile çalışma başlatması ve federal çözüm için müzakere masası kurulması gerektiğini söyledi.

Derya, “Topluca uçuruma doğru sürüklenişimizi durdurmak için gerçeklerle yüzleşmek ve rotamızı Avrupa‘ya çevirmek zorundayız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık