AktüelPolitikaDerya: “İlk ve en çok kaybeden Türkiye ve Kıbrıs halkları olacak”

CTP milletvekili Doğuş Derya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan gerilimlere değinerek,” Savaş yaşamış bu ülkenin insanlarının sorunlarına çözüm bulmakla mükellef hükümetimiz de gerginliği artırıcı yorumlarla savaş çığırtkanlığı yapıyor. Bir sıcak çatışma yaşanması durumunda şüphesiz ki, ilk ve en çok kaybeden Türkiye ve Kıbrıs halkları olacak” dedi. Derya, savaşa karşı barışı ve bütünlüklü çözümü her zamankinden daha fazla savunmaya ihtiyaç olduğunu ifade etti. İşte Doğuş Derya’nın paylaşımı: “Ülkemiz etrafındaki gerilim maalesef artıyor. AB Dış...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 16, 2019
Djumba Hotel & Cafe

CTP milletvekili Doğuş Derya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan gerilimlere değinerek,” Savaş yaşamış bu ülkenin insanlarının sorunlarına çözüm bulmakla mükellef hükümetimiz de gerginliği artırıcı yorumlarla savaş çığırtkanlığı yapıyor. Bir sıcak çatışma yaşanması durumunda şüphesiz ki, ilk ve en çok kaybeden Türkiye ve Kıbrıs halkları olacak” dedi.

Derya, savaşa karşı barışı ve bütünlüklü çözümü her zamankinden daha fazla savunmaya ihtiyaç olduğunu ifade etti.

İşte Doğuş Derya’nın paylaşımı:

“Ülkemiz etrafındaki gerilim maalesef artıyor. AB Dış İlişkiler Konseyi’nin Türkiye aleyhine yaptırım kararları, Türkiye’nin sondaja devam açıklaması, Güney Kıbrıs’ın Cumhurbaşkanı Akıncı’nın önerilerini reddetmesi ve sondaj faaliyeti yürüten şirketlerin menşei olan ülkelerin de konuya müdahil bulunması gerginliği tırmandırıyor. Savaş yaşamış bu ülkenin insanlarının sorunlarına çözüm bulmakla mükellef hükümetimiz de gerginliği artırıcı yorumlarla savaş çığırtkanlığı yapıyor. Bir sıcak çatışma yaşanması durumunda şüphesiz ki, ilk ve en çok kaybeden Türkiye ve Kıbrıs halkları olacak. Savaşa karşı barışı ve bütünlüklü çözümü her zamankinden daha güçlü bir şekilde savunmaya tüm bölge halklarının ihtiyacı var.”

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©