AktüelEkolojiPolitikaDerya: “Havai fişeklerin yasaklanması için ne gerekirse yapacağım”

CTP milletvekili Doğuş Derya, havai fişeklerin yasaklanması için yasa tasarısı hazırlayacağını ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Derya, “Uzun süredir aklımdaydı, artık yapmanın zamanı geldi. Doğaya ( en çok da kuşlara) ciddi zarar veren havai fişeklerin yasaklanması için yasa önerisi vb ne gerekirse yapacağım !” ifadelerini kullandı. Derya gün içinde  ise Avustralya’da gökyüzünden çığlık atan, gözleri ve gagaları kanayan yaklaşık 60 kuşun düştüğü haberini paylaşmıştı. Haberde hayvanların havai...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

CTP milletvekili Doğuş Derya, havai fişeklerin yasaklanması için yasa tasarısı hazırlayacağını ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Derya, “Uzun süredir aklımdaydı, artık yapmanın zamanı geldi. Doğaya ( en çok da kuşlara) ciddi zarar veren havai fişeklerin yasaklanması için yasa önerisi vb ne gerekirse yapacağım !” ifadelerini kullandı.

Derya gün içinde  ise Avustralya’da gökyüzünden çığlık atan, gözleri ve gagaları kanayan yaklaşık 60 kuşun düştüğü haberini paylaşmıştı. Haberde hayvanların havai fişeklerin gürültüsünden korkarak öldüğü veya yere çakıldığı düşünüldüğü ifade edildi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©