AktüelEkolojiPolitikaDerya: “Havai fişeklerin yasaklanması için ne gerekirse yapacağım”

CTP milletvekili Doğuş Derya, havai fişeklerin yasaklanması için yasa tasarısı hazırlayacağını ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağını açıkladı. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Derya, “Uzun süredir aklımdaydı, artık yapmanın zamanı geldi. Doğaya ( en çok da kuşlara) ciddi zarar veren havai fişeklerin yasaklanması için yasa önerisi vb ne gerekirse yapacağım !” ifadelerini kullandı. Derya gün içinde  ise Avustralya’da gökyüzünden çığlık atan, gözleri ve gagaları kanayan yaklaşık 60 kuşun düştüğü haberini paylaşmıştı. Haberde hayvanların havai...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 15, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

CTP milletvekili Doğuş Derya, havai fişeklerin yasaklanması için yasa tasarısı hazırlayacağını ve bu konuda ne gerekiyorsa yapacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Derya, “Uzun süredir aklımdaydı, artık yapmanın zamanı geldi. Doğaya ( en çok da kuşlara) ciddi zarar veren havai fişeklerin yasaklanması için yasa önerisi vb ne gerekirse yapacağım !” ifadelerini kullandı.

Derya gün içinde  ise Avustralya’da gökyüzünden çığlık atan, gözleri ve gagaları kanayan yaklaşık 60 kuşun düştüğü haberini paylaşmıştı. Haberde hayvanların havai fişeklerin gürültüsünden korkarak öldüğü veya yere çakıldığı düşünüldüğü ifade edildi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık