AktüelGazedda'nın GündemiDerviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in katledilmelerinin 55. Yıldönümü

Pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz durum ve uygulanmakta olan sınırlayıcı önlemler Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in anısına her yıl yapılan kitlesel etkinliklerin bu yıl gerçekleştirilmesine izin vermedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Pandemi nedeniyle içinde bulunduğumuz durum ve uygulanmakta olan sınırlayıcı önlemler Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in anısına her yıl yapılan kitlesel etkinliklerin bu yıl gerçekleştirilmesine izin vermedi. AKEL liderliğinden bir heyet kahraman şehitlerin ve dün ölüm yıldönümü olan AKEL eski Genel Sekreteri Ezekias Papayuannu’nun kabirlerini ziyaret ederek, çelenk koydu.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu yaptığı yazılı açıklamada halkımızın dostluk ve kardeşliğinin sembolü olan Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’i katledilmelerinin yıldönümünde saygıyla anarak, her yıl Dali’de gerçekleştirilen anma etkinliğine katılan yüzlerce yurttaşın adına iki kahraman şehidin kabrine AKEL liderliğinin sembolik bir katılımla bugün çelenk koyulduğunu belirtti.

Kiprianu açıklamasında Kıbrıs’ın birleşik, bağımsız ve egemen olmaya devam etmesi için AKEL’in ve Halk Hareketi’nin mücadelesine ağır darbe vurma hedefiyle Derviş Ali Kavazoğlu’yu katleden emperyalizmin ve milliyetçiliğin aslında Kavazoğlu’nun yaşamının, mücadelesinin ve Kostas Mişaulis’le omuz omuza can vermesinin yurdumuzun kurtuluşu ve yeniden birleşmesi için mücadeleye devam eden tüm Kıbrıs halkının bayrağı olacağını öngöremediğini kaydetti. Andros Kiprianu Kıbrıs’ın bütün evlatlarının vatanı, federal bir Kıbrıs için AKEL’in birlik ve kararlılık içerisinde Kavazoğlu’nun mücadelesine davam edeceğini vurgulayarak, “farklı bir Kıbrıs, farklı bir gelecek, barış ve sosyalizm için mücadeleye devam edeceğiz” diye ekledi.

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu halkımızın kahraman şehitleri Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’i saygıyla andığımız bugünde AKEL’in halkımızın birlik ve barış bayrağını daha yüksekte dalgalandırmakta ve gelecek nesillere özgür, federal, askersizleştirilmiş, egemen ve bağımsız bir Kıbrıs bırakmak için mücadeleye devam etmekte kararlı olduğunu dile getirdi. Kiprianu barışsever her Kıbrıslı yurtseverin şu anda yaşanmakta olan durum aşılır aşılmaz Kıbrıs için tekrar kitlesel mücadeleye atılmayı beklediğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık