Djumba Hotel & Cafe

Derinya kapısının açılması gerek kuzey gerekse de güneyde mutluluk ve heyecanla karşılanırken, evleri Derinya’nın kuzeyinde kalan bazı Kıbrıslı Rumlar ise sessiz sedasız bir eylem gerçekleştirdi.

Teller arasında yoksunluğa terkedilmiş binaların önüne, ev sahiplerinin siyah beyaz fotoğraflarını iliştiren bazı Kıbrıslı Rumlar, adeta Derinya’nın ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki acı ve karanlık ile yüzleşmeye çağırdı.

Sessiz sedasız evlerin kapsayan tellerin üzerine iliştirilen fotoğraflar bir yandan Kıbrıs Sorununun insani tarafını yüzümüze vururken diğer yandan ise belki de bir ömür evlerine kavuşamamanın getirdiği acının ve dramın sessiz bir çığlığını da dışa vuruyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©