AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiKıbrıs SorunuManşetÖzel HaberPolitikaYüzleşmeDerinya’da sessiz bir çığlık

Derinya kapısının açılması gerek kuzey gerekse de güneyde mutluluk ve heyecanla karşılanırken, evleri Derinya’nın kuzeyinde kalan bazı Kıbrıslı Rumlar ise sessiz sedasız bir eylem gerçekleştirdi. Teller arasında yoksunluğa terkedilmiş binaların önüne, ev sahiplerinin siyah beyaz fotoğraflarını iliştiren bazı Kıbrıslı Rumlar, adeta Derinya’nın ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki acı ve karanlık ile yüzleşmeye çağırdı. Sessiz sedasız evlerin kapsayan tellerin üzerine iliştirilen fotoğraflar bir yandan Kıbrıs Sorununun insani tarafını yüzümüze vururken diğer yandan ise belki de bir ömür evlerine...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Derinya kapısının açılması gerek kuzey gerekse de güneyde mutluluk ve heyecanla karşılanırken, evleri Derinya’nın kuzeyinde kalan bazı Kıbrıslı Rumlar ise sessiz sedasız bir eylem gerçekleştirdi.

Teller arasında yoksunluğa terkedilmiş binaların önüne, ev sahiplerinin siyah beyaz fotoğraflarını iliştiren bazı Kıbrıslı Rumlar, adeta Derinya’nın ve Kıbrıs’ın kuzeyindeki acı ve karanlık ile yüzleşmeye çağırdı.

Sessiz sedasız evlerin kapsayan tellerin üzerine iliştirilen fotoğraflar bir yandan Kıbrıs Sorununun insani tarafını yüzümüze vururken diğer yandan ise belki de bir ömür evlerine kavuşamamanın getirdiği acının ve dramın sessiz bir çığlığını da dışa vuruyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık