AktüelEkonomi PolitikKıbrıs SorunuPolitikaTemasDerinya ve Aplıç Barikatları eş zamanlı olarak açılıyor

Derinya ve Aplıç barikatları 12 Kasım’da eş zamanlı olarak saat 12.00’de karşılıklı geçişlere açılıyor. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in uzun bir aradan sonra geçen hafta gerçekleştirdiği toplantıda açılış tarihi belirlenen kapılarda iki liderin de katılacağı, törensel bir düzenlemenin söz konusu olmadığı öğrenildi.Liderler, daha fazla geçiş kapısı açılması için Mayıs 2015’te uzlaşıya varmış ve Lefke Aplıç ve Mağusa Derinya kapılarının açılması için çalışma başlatılmasını karara bağlamıştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Derinya ve Aplıç barikatları 12 Kasım’da eş zamanlı olarak saat 12.00’de karşılıklı geçişlere açılıyor.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in uzun bir aradan sonra geçen hafta gerçekleştirdiği toplantıda açılış tarihi belirlenen kapılarda iki liderin de katılacağı, törensel bir düzenlemenin söz konusu olmadığı öğrenildi.Liderler, daha fazla geçiş kapısı açılması için Mayıs 2015’te uzlaşıya varmış ve Lefke Aplıç ve Mağusa Derinya kapılarının açılması için çalışma başlatılmasını karara bağlamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık