AktüelGazedda'nın GündemiKıbrıs SorunuMüzakerelerÖzel HaberDerinya ve Aplıç barikatları 12 Kasım’da açılıyor

Mustafa Akıncı ve Nicos Anastasiades, bugün yaptıkları görüşmede 12 Kasım tarihinde Derinya ve Aplıç barikatlarının açılması yönünde anlaştılar. BM’den yapılan açıklama şöyle: ” Kıbrıslı Türk lider Sayın Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades bugün BM Korumasındaki Bölgede bulunan Misyon Şefi konutunda BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’taki Özel Temsilcisi, Ms. Elizabeth Spehar himayesinde bir araya geldiler. Liderler Lefka/Aplici ve Deryneia/Derinya geçiş noktalarının 12 Kasım 2018’de açılacağını duyurmaktan memnuniyet duyarlar. Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 26, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mustafa Akıncı ve Nicos Anastasiades, bugün yaptıkları görüşmede 12 Kasım tarihinde Derinya ve Aplıç barikatlarının açılması yönünde anlaştılar.

BM’den yapılan açıklama şöyle:

” Kıbrıslı Türk lider Sayın Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades bugün BM Korumasındaki Bölgede bulunan Misyon Şefi konutunda BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs’taki Özel Temsilcisi, Ms. Elizabeth Spehar himayesinde bir araya geldiler.

Liderler Lefka/Aplici ve Deryneia/Derinya geçiş noktalarının 12 Kasım 2018’de açılacağını duyurmaktan memnuniyet duyarlar. Kıbrıslı Rum lider Sayın Nicos Anastasiades ve Kıbrıslı Türk lider Sayın Mustafa Akıncı gelecekte izlenecek yol üzerine de samimi bir görüş alışverişi gerçekleştirdiler. 31 Ekim 2018’de adayı ziyaret edecek Sayın Jane Holl Lute ile yapıcı temaslarda bulunmaya hazır olduklarını yinelediler.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık