AktüelGazedda'nın GündemiDerinya olayları ile ilgili 4 kişi daha tutuklandı

Derinya’da 11 Ekim’de meydana gelen olaylar kapsamında 4 kişinin daha tutuklandığı ve tutuklanan kişi sayısının 6’ya ulaştığı bildirildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 15, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Derinya’da 11 Ekim’de meydana gelen olaylar kapsamında 4 kişinin daha tutuklandığı ve tutuklanan kişi sayısının 6’ya ulaştığı bildirildi.

Haravgi gazetesi, tutuklanan kişilerin Larnaka’da sakin 22 ve 41 yaşındaki iki kişi ile Mağusa Bölgesi’nde sakin 22 ve 29 yaşındaki iki kişi olduğunu yazdı.

Gazete, Mağusa Bölgesi Kaza Mahkemesi’nin dün, söz konusu kişiler aleyhinde 2’şer günlük tutukluluk emri verdiğini kaydederken, bu kişilerin herhangi bir suç örgütüne üye olup olmadıklarının da araştırıldığını belirtti.

EDON’dan Paralimni Lisesi’ndeki öğrencilerin attığı milliyetçi sloganlar ve astığı bayraklarla ilgili kınama

Gazete, bir başka haberinde ise, EDON’un, Paralimni Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin okul saatleri içerisinde milliyetçi sloganlar atmalarını ve okula bayrak asmalarını kınadığını yazdı.

Haberde, olayın ne zaman meydana geldiği belirtilmezken, EDON’un dün yaptığı yazılı açıklamada, okullarda “çürümüş fikirlerin” yetişmeye devam ettiğini ve bu durumun endişe verici olduğunu kaydettiği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık