AktüelPolitika“Sevişe sevişe kazanacağız!”

“Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi Karşıtlığı Günü” kapsamında “Açık ve Onurlu” sloganıyla Lefkoşa Dereboyu'nda bir yürüyüş düzenlendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 18, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kuir Kıbrıs Derneği öncülüğünde düzenlenen yürüyüş, Lefkoşa Dereboyu Suitex önünden başlayıp ve Lefkeliler Hanı’nda son buldu. Eylemde “sevişe sevişe kazanacağız” sloganları da atıldı.

Yürüyüşün hemen sonrası da müziklerle geç saatlere kadar eğlence ve dans devam edecek. Dernekten yapılan açıklamada “Cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim temelli her türlü ayrımcılığa karşı birlikte daha güçlü mücadele etmek için etkinliklerimize ve yürüyüşümüze herkesi davet ediyoruz” denildi.

17 Mayıs Organizasyon Komitesi şu örgütlerden oluşuyor:

Kuir Kıbrıs Derneği, Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi, CTP Gençlik Örgütü, HP-TCEK, Kadın Eğitimi Kolektifi, Toplumcu Demokrasi Partisi TOCEK ve Gençlik Örgütü, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA), Mesarya Kadınları İnisiyatifi, MAGEM, NEDA ve bağımsız aktivistler.

Fotoğraflar: Nuray Özgeçen – Yetin Arslan

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık