AktüelYüzleşmeDenktaş dönemine geri döndük

kktc’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Siyasi İşler Özel Danışmanlığı görevini de yapan Hakkı Müftüzade, seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından Kayıp Şahıslar Komitesi’nin Kıbrıslıtürk üyesi pozisyonuna atandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

kktc’nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Siyasi İşler Özel Danışmanlığı görevini de yapan Hakkı Müftüzade, seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından Kayıp Şahıslar Komitesi’nin Kıbrıslıtürk üyesi pozisyonuna atandı.

Kayıp Şahıslar Komitesi Kıbrıslı Türk Üye görevine, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Hakkı Müftüzade atandı.

Müftüzade kimdir?

Uzun yıllar üst düzey çeşitli diplomatik görevlerde bulunan Hakkı Müftüzade, 2 Mart 1953 tarihinde, Mağusa’da dünyada geldi.

İlkokulu Limasol’da bulunan Sedat Simavi İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi İngiltere’de Aldenham School, Elstree – Hertfordshire’da bitirdi. 1981’de, Essex Üniversitesi’nde Policy Making & Administration eğitimini tamamladı. 1981-1985 yılları arasında Entrade Londra ( Enka) şirketinde satın alma sorumlusu olarak görev yapan Müftüzade, 1986 – 1989 yılları arasında Dışişleri ve Savunma Bakanlığı’nda Üçüncü Sekreter olarak görevde bulunmuştur. Bu dönemde, bir yıl Kayıp Şahıslar Komitesi Türk Üye Sn. Rüstem Tatar’ın asistanlığını yaptı.

1994 yılında, Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı’nın kuruluş aşamasında görev alarak vakfın kurucu üyesi olarak görev aldı. Müftüzade, 1994 – 1996 yılları arasında, Dışişleri ve Savunma Bakanlığı’nda Danışmanlık görevini ifa etmiştir. Hakkı Müftüzade 1996 – 2001 yıllarında, KKTC Londra Temsilcisi olarak, 2001 – 2004 yılları arasında ise Cumhurbaşkanı Siyasi İşler Özel Danışmanı görevini yaptı.

2002 -2004 yılları arasında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun Sekreterlik görevini yürüten Müftüzade, 2005- 2010 arasında Cumhurbaşkanı Diplomasi Özel Danışmanı görevini ifa etti.

Müftüzade, 2015-2016 arasında Girne Liman Rotary Kulübü Başkanlığı görevinde de bulunmuş, 2018-2019 yıllarında ise Rotary Club of Kyrenia Cosmopolitan’ın Başkanlığı görevinde bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık