AktüelEkonomi PolitikPolitika‘Demokrat sosyalist’ pes etmiyor, Bernie Sanders yeniden aday

ABD’de 2016 başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’a karşı Demokrat başkan adaylığını kılpayı kaybeden ‘demokrat sosyalist’ Bernie Sanders 2020 seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı. 2016 seçimlerinde liberallerden ve gençlerden ciddi bir destek alan Sanders 2020 adaylığını Vermont Radyosu’nda şu sözlerle duyurdu: “Bunu önce Vermont halkı duysun istedim. 2016 seçim kampanyasında siyasi bir devrim başlatmıştık, şimdi bu devrimi ileriye götürmenin zamanı geldi.” ‘Trum patolojik yalancı’ Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ı da sert bir dille eleştirmeyi de ihmal etmedi:...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 19, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

ABD’de 2016 başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton’a karşı Demokrat başkan adaylığını kılpayı kaybeden ‘demokrat sosyalist’ Bernie Sanders 2020 seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

2016 seçimlerinde liberallerden ve gençlerden ciddi bir destek alan Sanders 2020 adaylığını Vermont Radyosu’nda şu sözlerle duyurdu: “Bunu önce Vermont halkı duysun istedim. 2016 seçim kampanyasında siyasi bir devrim başlatmıştık, şimdi bu devrimi ileriye götürmenin zamanı geldi.”

‘Trum patolojik yalancı’

Sanders, ABD Başkanı Donald Trump’ı da sert bir dille eleştirmeyi de ihmal etmedi: “Bence Beyaz Saray’ı bugün işgal eden kişi ülkemiz için bir utanç kaynağı. Bence kendisi patolojik bir yalancı… Ayrıca ırkçı, seksist, homofobi, yabancı düşmanı. Azınlıklar – genelde de kaçak göçmenler – üzerinden ucuz siyasi puan kazanan biri.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık