AktüelGazedda'nın GündemiDemokrasi ve İrade Yürüyüşü gerçekleştirilecek

Kendilerine Demokrasi ve İrade Platformu adını veren bir grup insan, kişisel sosyal medya üstünden örgütlenmeye başladı. Platform, 10 Kasım günü Dereboyu'nda yürüyüş düzenleneceğini duyurdu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 6, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Kendilerine Demokrasi ve İrade Platformu adını veren bir grup, kişisel sosyal medya üstünden örgütlenmeye başladı. Platform, 10 Kasım günü Dereboyu’nda yürüyüş düzenleneceğini duyurdu. Açıklama şöyle:

2020 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve hemen sonrasında yaşananlar, Kıbrıs Türk siyasi tarihine bir demokrasi ayıbı olarak geçmiş ve Kıbrıs Türk toplumunun iradesine belirgin biçimde müdahale edilmiştir.

Bugün, siyasi yelpaze içerisindeki tüm kesimler bu ülkenin demokrasisine açık biçimde müdahale edildiğini kabul etmekte ve bunu ifade etme cesareti göstermektedir. Her şeye rağmen, bu ülke farklı görüşten insanların birbirine hoşgörü ile bakabildiği, vicdanların ve akılların susturulamadığı bir ülke olagelmiş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Kıbrıs Türk halkı, nereden gelirse gelsin kendi iradesine ve demokrasisine yapılan hiçbir müdahalenin hoş görülmeyeceğini ve halk vicdanında asla kabul edilmeyeceğini, yeri geldiğinde yağmur altında yürüyerek, yeri geldiğinde de başbakanları sandıkta bırakarak göstermiştir.

Tüm bu yaşananlar ışığında, halkımızı iradesine ve demokrasisine sahip çıkmak adına 10 Kasım Salı günü saat 18:00’da Citroen Kavşağı’na “Demokrasi ve İrade” yürüyüşüne katılmaya davet ediyoruz.

Demokrasi ve İrade Platformu

Eğer bu çağrıya katılıyorsan, sen de bu metni paylaş, Salı günü hep birlikte demokrasimize ve irademize bir kez daha sahip çıkalım.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..