PolitikaDemirtaş: Öfke Öyle Büyük Ki Ne Zaman Patlayacağı Bilinmez (Video)

Türkiye’de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, belediyelere kayyum ataması ve tutuklamalara ilişkin, “Haksızlık, zulüm üzerinden geçici bir sistemi inşa edebilirler ama inanın ki toplumda yarattıkları öfke öyle büyük ki, öyle patlamaya hazır ki, ne zaman patlayacağı bilinmez” dedi. “Müfettişler sürekli inceliyor, hiçbir şey bulamıyorlar” diyen Demirtaş, “Savcının elinde dağa para gönderildiğine dair bir belge varsa neden ortaya konulmuyor?” diye sordu. “Halkın parasını, çarçur eden, hırsızlıkla soygunla cebine koyan bir tek belediye eş başkanımız varsa...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Türkiye’de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, belediyelere kayyum ataması ve tutuklamalara ilişkin, “Haksızlık, zulüm üzerinden geçici bir sistemi inşa edebilirler ama inanın ki toplumda yarattıkları öfke öyle büyük ki, öyle patlamaya hazır ki, ne zaman patlayacağı bilinmez” dedi.

“Müfettişler sürekli inceliyor, hiçbir şey bulamıyorlar” diyen Demirtaş, “Savcının elinde dağa para gönderildiğine dair bir belge varsa neden ortaya konulmuyor?” diye sordu. “Halkın parasını, çarçur eden, hırsızlıkla soygunla cebine koyan bir tek belediye eş başkanımız varsa onu hep birlikte biz cezalandıralım” diyen Demirtaş, “Terör örgütüne yardım diyorsanız, Saray’dan başlayın” diye konuştu. Demirtaş, Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) Diyarbakır merkez Yenişehir ilçe binası önünde sürdürülen protesto eyleminde konuşma yaptı.

 ‘SAVCININ ELİNDE DAĞA PARA GÖNDERİLDİĞİNE DAİR BİR BELGE VARSA ORTAYA KOYSUN’

Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’ına, belediyenin kısıtlaya kısıtlaya şu kadarcık kalan bütçesi dağa gidiyor diyorsanız ya, sizde şu kadarcık vicdan, siyasi ahlak varsa ve bunu ispatlarsanız biz istifa edeceğiz. Bu bir yalandır. Belediye bütçesinden dağa para gitmesine imkân yok. Bunların hepsi yalandır. Müfettişler sürekli inceliyor, hiçbir şey bulamıyorlar. Zaten bugün belediye eş başkanlarımızın gözaltına alınma gerekçeleri bu değil. Fırat Anlı DİSKİ açılışında kurdele keserken bir fotoğrafı çekilmiş, bunu dağda mezarlığa çeşme açılışı diye veriyorlar. Bunu yapanlar ne bilgisayar, ne teknoloji biliyor. Aranızda bilgisayar kullanmayı bilen de mi yok? Aranızda bir zeki insan yok mu? Akıl var, mantık var… Savcının elinde dağa para gönderildiğine dair bir belge varsa neden ortaya konulmuyor?

‘TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM DİYORSANIZ, SARAY’DAN BAŞLAYIN’

Halkın parasını, çarçur eden, hırsızlıkla soygunla cebine koyan bir tek belediye eş başkanımız varsa onu hep birlikte biz cezalandıralım. Ama hiçbir belediye eş başkanımızı bununla suçlayamıyorlar. Terör örgütüne yardım diyorsanız, Saray’dan başlayın. Başbakan’a gelin, bakanlara, belediye başkanlarınıza gelin. Öyle gizli saklı da değil. Öyle utana sıkıla da değil. Fethullah Gülen cemaatine terör örgütü diyorsan, göğsünüzü gere gere ne istedilerse verdik diyen siz değil misiniz? Bunlara soruşturma açacak bir savcı var mı? Yok. Yargıyı tümüyle ele geçirdiler, 3300 hakim savcıyı bir haftada görevden aldılar.

‘DÖRT GÜNDÜR İNTERNET YOK, BANKALAR ÇALIŞMIYOR, ACİL SERVİSLER, HASTANE, ECZANE…’

Bugün burada konuşuyoruz ama bunları yayınlayabilecek var mı? Yok. Dört gündür internet yok. Bankalar çalışmıyor, acil servisler, hastane, eczane. Dört gündür tam bir karatma uyguluyorlar. Peki siz haklıysanız, halk bize tepkiliyse bu telaş, bu panik niye? Bu karatma ne? Bırakın o zaman halk bizi yalnız bıraksın. Elazığ’dan Malatya’ya, Van’dan Antep’e, Urfa’dan Hakkari’ye internet yok. Hiçbir haber dışarı ulaşamıyor, dünyadan da haber alınamıyor. Acil hasta ilaç alamıyor, sistem kapandığı için. Halk HDP’ye tepkiliyse kaldır ablukayı, aç interneti halk bize tepki göstersin? Haksızlık, zulüm üzerinden geçici bir sistemi inşa edebilirler ama inanın ki toplumda yarattıkları öfke öyle büyük ki, öyle patlamaya hazır ki, ne zaman patlayacağı bilinmez.

sputnik

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık