PolitikaDemirtaş: Erdoğan Bin Odalı Sarayında Korkudan Uyuyamıyor-Video

Türkiye’de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP’ye çağrıda bulunarak “Biz şu faşist bloğa mecbur muyuz ya? Eşitlikten, kardeşlikten yana olanlar neden yüzde 60 oy alamayacakmışız, neden bir araya gelip demokratik bir blok oluşturmayacağız?” diye sordu. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ise şu sözleri kullandı: “78 milyonuz. Bir kişi ona biat etmezse rahat uyuyamaz. Korkar. Çünkü o 1 kişi yarın 2 olabilir. Ne olur, ne olmaz diye o bir kişiyi susturmak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye’de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, CHP’ye çağrıda bulunarak “Biz şu faşist bloğa mecbur muyuz ya? Eşitlikten, kardeşlikten yana olanlar neden yüzde 60 oy alamayacakmışız, neden bir araya gelip demokratik bir blok oluşturmayacağız?” diye sordu.

Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ise şu sözleri kullandı:

“78 milyonuz. Bir kişi ona biat etmezse rahat uyuyamaz. Korkar. Çünkü o 1 kişi yarın 2 olabilir. Ne olur, ne olmaz diye o bir kişiyi susturmak ister. Toplumu korkutmak istemesinin nedeni kendi korkusudur. Bin odalı sarayının bininde de uyku yoktur, huzur yoktur. Kimseye güvenmiyor. Başbakan’a bile güvenmiyor.”

Zalimleri tepe taplak etmeliyiz!

Demirtaş’ın konuşmasını okumak ve paylaşmak için: https://goo.gl/nsU2KO HDP Sosyal Medya Platformları: Facebook https://www.facebook.com/HDPgenelmerkezi https://www.facebook.com/HDPenglish https://www.facebook.com/HDParabiya Twitter https://twitter.com/HDPgenelmerkezi https://twitter.com/HDPonline https://twitter.com/HDPkurdi https://twitter.com/HDPenglish https://twitter.com/HDParabiya YouTube www.youtube.com/HDPgenelmerkezi Instagram http://instagram.com/HDPgenelmerkezi https://www.instagram.com/hdpkadin Flickr https://www.flickr.com/photos/HDPgenelmerkezi Blog https://hdpenglish.wordpress.com/ Web sitesi: http://hdp.org.tr/ http://www.hdp.org.tr/en

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın tutuklanmasına da değinerek “Gültan Kışanak-Fırat Anlı meselesi sıradan bir yargı operasyonu değil. Bütün toplumu esir almak siyasi projesinin ayaklarından biridir” dedi.

“Tutuklanmış bütün siyasetçi arkadaşlarımızın tutuklandı şeklinde hukuki kavramla açıklanmasını doğru bulmuyorum” ifadesini kullanan Demirtaş, “Bu bir rehin almadır. Kaçırılmadır. Arkadaşlarımız şu anda iktidarda olan bir çete tarafından kaçırılmış, Kandıra denilen bir yerde rehin tutuluyorlar” diye konuştu. Demirtaş belediyelere atanan kayyumla ilgili Başbakan Binali Yıldırım’a seslenerek “Havuz medyanızda, lağım medyanızda bu iftiraları kampanyaya dönüştürürken hiç mi utanmıyorsunuz? Başbakan, hiç mi utanmıyorsun, sıkılmıyorsun. Çık açıkça söyle, hırsızlıkla, alıştığımız yöntemle belediyelere el koyuyoruz de” dedi. “İlk sandık önümüze kurulduğunda güçlü bir muhalefet olarak Türkiye’ye alternatif bir demokratik iktidar seçeneği sunmamız lazım” diyen Demirtaş, CHP’ye partisine çağrıda bulunarak “Biz şu faşist bloğa mecbur muyuz ya? Eşitlikten, kardeşlikten yana olanlar neden yüzde 60 oy alamayacakmışız, neden bir araya gelip demokratik bir blok oluşturmayacağız?” ifadesini kullandı.

‘KANDIRA CEZAEVİ’NE GÖNDERMENİZ GEREKEN MELİH GÖKÇEK’TİR, KADİR TOPBAŞ’TIR’

Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ’yle ilgili olarak sarf ettiği “Allah bizi affetsin” sözlerini anımsatarak, “Allah sizin belanızı versin be. Bunların hepsi kandırılmış, memur, işçi, polis ‘Kandırıldık’ bile diyemez” dedi.

Demirtaş, “Belediyeler terör örgütüne yardım ettiğinde, kayyum atanması gerektiğinde iki örnek vereyim size: Kadir Topbaş ve Melih Gökçek. Cemaate neler verdiklerini övünerek anlattılar” dedi.

“Parsel parsel Ankara’yı satmış olan adama kayyum atayın” diyen Demirtaş, şöyle devam etti: “Kandıra Cezaevi’ne göndermeniz gereken Gültan Kışanak ve Fırat Anlı değil, Melih Gökçek’tir, Kadir Topbaş’tır. Diyeceksiniz ki bunların elebaşı Saray’da, doğru. ‘Ne istedilerse verdik’ demedi mi? Fakat sihirli bir cümle bulmuş: Allah bizi affetsin. Allah sizin belanızı versin be. Bunların hepsi kandırılmış, memur, işçi, polis ‘Kandırıldık’ bile diyemez.”

‘ÜLKENİN BU KADAR SAF TARAFINDAN YÖNETİLMESİ YANLIŞ BİR ŞEY’

Demirtaş konuşmasında istifa çağrısı da yaptı: “Siz saf, keriz olduğunuz için sizi kandırmışlar. Ülkenin bu kadar saf tarafından yönetilmesi yanlış bir şey, istifa edin. Yıllarca sizi kandıranlara karşı bir kez daha kandırılamayacağınızın garantisini verebiliyor musunuz?”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık