koronavirus“Delta varyantı 3-4 haftadır Kıbrıs’ın kuzeyinde var”

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nesil Bayraktar, Covid-19’un Delta varyantının, söylenenin aksine en az 3-4 haftadır Kıbrıs’ın kuzeyinde olduğunu açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nesil Bayraktar, Covid-19’un Delta varyantının, söylenenin aksine en az 3-4 haftadır Kıbrıs’ın kuzeyinde olduğunu açıkladı.

Havadis Web Tv’de Damla Dabis‘in sorularını yanıtlayan Dr. Bayraktar, “Delta varyantının 3-4 hafta önce adamıza geldiğini söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bayraktar, Delta varyantının Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk kez dün görüldüğünün açıklandığını ancak önceden geldiğini öngörmenin zor olmadığını belirterek, 

“Ülkede gelişmiş bir AR-GE laboratuvarı yok. Aldığımız örnekleri, yurtdışına gönderiyoruz, sonuçlar 3-4 hafta içinde elimize geliyor. Bildiğim kadarıyla Delta ile ilgili örnekleri, Fransa’daki bir laboratuvara gönderdik. Bugün gönderdiğiniz bir örneğin sonucu. Delta varyantına ilişkin dün ilk kez tanı koyduğumuza göre, 3 hafta öne aldığımız bir örneğin sonucu olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık