AktüelMüzakerelerDayanışma’dan Çağrı: Hade, Artık Barış Zamanı

Dayanışma, çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmenin sadece liderlerin değil yurttaşların ortak mücadelesi ile mümkün olabileceğine dikkat çekti. Dayanışma’dan yapılan açıklamada, “Çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmek sadece liderlerin değil, bizlerin, bu ülkede yaşayan yurttaşların ortak dayanışması ve mücadelesi ile mümkündür. Çok iyi biliyoruz ki, Kıbrıs için tek alternatif çözüm ve barıştır” ifadeleri kullanılarak, 18 Kasım günü saat 17:00’da Çözüm Ve Barış Platformu’nun organize ettiği eyleme katılım çağrısı yapıldı. İşte Dayanışma’nın...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 17, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Dayanışma, çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmenin sadece liderlerin değil yurttaşların ortak mücadelesi ile mümkün olabileceğine dikkat çekti.

Dayanışma’dan yapılan açıklamada, “Çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmek sadece liderlerin değil, bizlerin, bu ülkede yaşayan yurttaşların ortak dayanışması ve mücadelesi ile mümkündür. Çok iyi biliyoruz ki, Kıbrıs için tek alternatif çözüm ve barıştır” ifadeleri kullanılarak, 18 Kasım günü saat 17:00’da Çözüm Ve Barış Platformu’nun organize ettiği eyleme katılım çağrısı yapıldı.

İşte Dayanışma’nın açıklaması:

Adamızda çözüm ve barışı inşa etme sürecinde son 10 yıllık yakın geçmişimiz göz önüne alındığında kritik ve belirleyici bir eşikten geçmekteyiz.

Müzakere masasında çözüm ve yeniden birleşme yönünde kararlı adımlar atılırken, gerek bu adımlara destek olmak ve daha da ilerletebilmek için gerekse de gerçek bir barışı, sokakta, hayatın içerisinde örebilmek için meydanlara inme zamanı gelmiştir. Çözüm sürecini barış süreci ile birlikte inşa etmek sadece liderlerin değil, bizlerin, bu ülkede yaşayan yurttaşların ortak dayanışması ve mücadelesi ile mümkündür. Çok iyi biliyoruz ki, Kıbrıs için tek alternatif çözüm ve barıştır.

Bundan dolayı tüm dostlarımızı 18 Kasım günü saat 17:00’da Dereboyu’nda Citroen ışıklarında başlayacak olan Çözüm ve Barış Platformu’nun organize ettiği eyleme katılmaya çağırıyoruz.

Çözüm masada ise bizler de sokakta barışı çağırmalıyız. Hade, artık barış zamanı!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık